fantasy_sci.fi_svet

Hit - Monkey, akční řežba od Marvelu s opičákem v hlavní roli

napsal Robin 🔸  08.01.2023

Hodnocení 80 %

 

🎥Název seriálu: Hit – Monkey

🍿Žánr: fantasy, akční

✨Rok vydání: 2021

Žánr:Animovaný / Akční / Dobrodružný
 
USA, 2021, 4 h 3 min (Minutáž: 22–28 min)
 

Upřímně mě poslední vlna seriálu a filmů z Mavrel cinematic universa moc nenadchla. Nejsou to vyloženě špatné seriály a filmy (kromě She – Hulk to je epický přešlap), ale nejsem prostě jako náročný fanoušek Marvel spokojen. Proto na mě akční animovaný výplach Hit – Monkey působí jako zjevení a byl jsem velmi mile překvapen. Tento seriál vznikl pro streamovací televizi HULU. Ta měla v plánu natočit několik takových mini sérií, které májí být součástí většího celku. Tento celek se měl nazývat The Offenders (M.O.D.O.K, Hit – Monkey, Howard the Duck, Dazzler a Tigra). Nakonec vznikly jen dvě Show Hit – Monkey a M.O.D.O.K poté bylo vše nenávratně zrušeno a ničeho dalšího se zatím nedočkáme.

Recenze

První, co musím zmínit je, že Hit – Monkey nepatří do MCU. Můžete ho vidět bez jakýchkoliv znalosti předchozích filmů a seriálů. Jede si prostě na své vlastní vlně, a to vnímám velmi pozitivně. Tvůrci Will Speck a Josh Gordon jsou pro mě velkou neznámou. Mají za sebou jen pár titulů a všechno v žánru komedií. Proto mě výsledný počin mile překvapil.

Hit – Monkey má zajímavý příběh, který je postavený na dvou hlavních postavách. První z nich je Bryce Fowler, duch bývalého nájemného vraha, který byl podveden a zabit. Druhý je Japonský Makak, jenž netouží po ničem jiném než pomstě a duch bývalého vraha mu v tom pomůže. Jako jo, zní to ujetě ale mě toto spojení nesmírně bavilo. Šílená opice, jež vůbec netuší, jak lidský svět funguje a mentorem mu je neustále sarkastický a hlaškující duch.

Po celou dobu má seriál výborné tempo a ani jeden díl mě nenudil. Akce střídá akci a humorem a krví se nešetří. Po čase se ukazuje, že příběh má více vrstev a je dosti propracovaný. Stále se jedná o krvavou akční řezbu, ale děj se více prohlubuje a z pomsty se stává boj proti celému Tokijskému podsvětí. Hlavní postavy se neustále vyvíjejí a jejich vztah se stává dosti komplikovaným. Bruce se chce za všech okolností dostat pryč ze svého spektrálního těla a ukončit tuto absurdní situaci, a Makak už má dost vraždění a nechutného lidského světa. Tato nechtěná symbióza je základním kamenem úspěchu tohoto počinu.

Dále nesmím opomenout, že se seriál odehrává v Japonsku/Tokiu což je pro mě osobně velmi zajímavé umístění. V celém seriálu hraje japonská kultura, zvyky a legendy podstatnou část a díky tomu se stává seriál komplexnější a lépe uchopitelný.

 

Seriál má nejen zajímavý příběh a povedené hlavní postavy, má také výbornou animaci a technickou stránku. Animace je svižná, povedená a pěkně krvavá. Nepatří sice k absolutnímu topu, ale přibližuje se svou stylizaci k původnímu komiksu, ze kterého čerpá inspiraci. Prostředí Tokia seriálu velmi sluší.

 

Závěrem – Tento seriál jsem si velmi užil, jedná se o příjemnou odbočku od klasické MCU tvorby. Ať svým reatingem, krvavostí nebo animací. Japonský Makak – Hlaškující duch – Katana – Spousta krve a Japonských nepřátel… To je Hit – Monkey!

 

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.

Máte rádi animáky od Marvelu?