fantasy_sci.fi_svet

Recenze na první díl série Immortal Hulk s názvem Nebo je obojím?

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Immortal Hulk – Nebo je obojím? (1.)

Autor-scénář: Al Ewing

Kresba: Joe Bennett

Nakladatelství: Crew

Počet stran: 140

Rok vydání: 2022

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

DĚS MÁ SVÉ JMÉNO

Toho muže byste si ani nevšimli. Nemá rád pozornost. Je tichý. Klidný. A kdyby ho někdo chtěl střelit do hlavy… tak prostě zemře. Dokud se den nezmění v noc – pak znovu povstane a stává se někým jiným. Jmenuje se Banner. A tím nočním děsem je Immortal Hulk! Ale problémy je pronásledují oba. Zatímco se reportérka Jackie McGeeová snaží zjistit pravdu, Banner kráčí na osamělé pouti od města k městu, jen aby všude narážel na vraždy, tajemství a tragédie. A na co Banner narazí, to Hulk zničí! Jinde si hrdina jménem Sasquatch nemůže pomoci a cítí povinnost se do událostí zapojit. V mnoha směrech se vyrovná Bannerovi, i jeho protějšku. Sasquatch je připravený riskovat svůj život kvůli hledání člověka – jenže najde monstrum!

Obsahuje sešity Immortal Hulk č. 1–5, jejichž autory jsou Al Ewing, Joe Bennett, Paul Hornschemeier, Marguerite Sauvageová, Garry Brown, Ruy José a Paul Mounts – plus materiál ze sešitu Avengers (2017) č. 684.

Foto: Crew.cz

Recenze

Tento díl je začátkem série o Hulkovi a je poměrně zajímavý. Autor Al Ewing stvořil velmi přímočarý hororový příběh, který využívá noční povahu Hulka, aby postavě připsal temný prvek. Již hned první svazek nám ukazuje, jak monstrózní dokáže Hulk být. Bruce Banner je ZPĚT po různých vzkříšeních, ale tentokrát se dozví, že zemřít může, ale Hulk ne. Tak se stává Hulk nesmrtelným čili Immortal Hulk… je něco jako noční duch, který trestá lidi za špatné věci. Banner je v tomto komiksu vydán Hulkovi na milost více než jindy, poslouchá jeho vnitřní pobízení. Některé scény jsou děsivé. Je obtížné si tuto verzi Hulka jako Avengera představit, je opravdu brutální a zlý. Nemá problém někomu přelámat kosti v těle a uvést ho do kómatu.

 

Příběhově mě velmi zaujal konec druhého svazku, kdy Hluk bojuje a zjišťuje informace od Dr. Frye (který těžil z jeho práce), a rozpoutal doslova řetězec žalu díky svému strachu ze smrti. Ovšem nejvíce jsem se bavila a obdivovala různé druhy kreseb právě ve svazku 3. Celý tento svazek jsou výpovědi svědků, respektive rekapitulace setkání s Hulkem (který se zrovna střetává s padouchem vystavenému gama záření) z různých úhlů pohledu, přičemž každý segment dělal jiný umělec. To mi přišlo velmi zajímavé a inovativní.

„Nelži mi Fryei. Lháře já cítím na sto honů.“ Hulk

Ve svazku 4 jsme se setkali s Walterem Lengkowskim neboli Sesquatchem, který je dávným přítelem Bannera. Kdykoliv se však příběh zaměří právě na reportérku Jackie McGee, která cestuje Amerikou, protože se chce setkat s Hulkem, hororový prvek začne slábnout. Pátý svazek nám dává tu správnou dávku akce nakonec, leckdo by řekl, že se komiks v tuto chvíli stává jen soubojem superhrdinů. Ovšem dle mě, se dozvídáme plno informací a dostáváme odpovědi na otázky, které dosud nebyli zodpovězeny.  

„Pořád jsem inteligentní, pořád jsem jaderný fyzik. Ale to, co jsem dokázal dřív vytvořit – třeba nositelná silová pole, nebo hlavolamy, na které byli krátcí i největší géniové – je už nad moje chápání. Myslím, že je teď chytřejší než já. Cítím ho. To svrbění. Nutkání. Jeho netrpělivost. Vztek. To on mě vede skrz tenhle hlavolam… Ukazuje mi stopy… “ Bruce Banner

Občas byl ovšem příběh plytčí, tudíž ne vždy udržel moji pozornost, a musela jsem se opravdu soustředit a občas vracet, abych si rozpomněla. Konstantou celého příběhu je Hulk bloudící po nocíchreportérkou v patách. Rozhodně ale musím uznat, že autor nabral zajímavý směr a hororový styl Hulkovi velmi sluší. Kresba je taktéž velmi povedená a rozvržení oken a jejich barva koresponduje s celkovým vzhledem komiksu.

Celkové vyobrazení tohoto Hulka bylo zajímavé, kniha nebyla vůbec předvídatelná. Byla plná originálních a nápaditých věcí. Konec byl nečekaný a opravdu se moc těším na pokračování!

Hodnocení 4⭐/5⭐ 

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu
Sdílej:

Máte rádi Hulka?