fantasy_sci.fi_svet

Jak přežít masakr? To se dozvíme v komiksu Carnage: Naprostý masakr

napsal Robin ☠ 09.10. 2023

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Carnage: Naprostý masakr

Autor: Donny Cates

Nakladatelství: Crew

Počet stran: 204

Rok vydání: 2023

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Komiksový Marvel je obrovské univerzum, které v sobě ukrývá další menší příběhy a mezi mé oblíbené patří i to od Spidermana. Jak Venom, tak Kraven nebo Carnage jsou naprosto ultimátní charaktery a v tomto díle jsem se o tom opět přesvědčil.

 

Carnage: Naprostý masakr je velmi povedený komiksový zážitek. Tento příběh je jako erupce vulkánu v Marvelově vesmíru, který zbarví New York do ohnivě rudé barvy. A ta rudá není nic jiného než krev, kterou Carnage touží prolévat, a prolévá po hektolitrech. Hned po několika stránkách mě komiks pohltil nejen svým příběhem ale hlavně svým zpracováním a atmosférou. Po přemrštěných a barevných komiksech jako Thor nebo Doctor Strange je Carnage temný, rudý, krvavý a plný rozložených a psychicky narušených charakterů.

Foto: Crew.cz

Carnage, potomek Venoma, se vrátil na scénu s jediným cílem – způsobit naprostý masakr a povraždit všechny, kdo kdy nosili symbionta, a touží získat jejích sílu pro sebe. Cletus Kasady strávil měsíce na okraji marvelovského vesmíru, a teď se vrací do New Yorku s novou silou a temnými plány na zničení všech a všeho. A aby toho nebylo málo, do hry vstupuje nový hráč, jehož totožnost nás všechny překvapí. Spider-Man a Venom odhodlaně čelí Carnageovu šílenství, ale situace se jim nevyvíjí vůbec dobře. Nejistí spojenci musí bojovat o svoje přežití, a nakonec se musí spojit s dalšími hrdiny, aby se postavili Carnigovi. Období vnitřních sporů a nevraživosti se musí hodit za hlavu a Venom musí bojovat po boku nejen Spider-Mana ale také Hulka, Kapitána Ameriky a dalších.

 

Co na tomto komiksu je obzvlášť překvapující, je fakt, že představuje překvapivý a nečekaný event, ze světa Marvel. Originální a temný příběh, který pohltí a baví od samého začátku. Venom/ Eddie Brock opět bojuje sám se sebou a postupem času se jeho osobní boj stává stěžejní věci příběhu. Tento boj jsem jako čtenář přijal s otevřenou náručí a hltal jednu stránku za druhou. Chvíle napětí a akce střídají okamžiky hlubšího významu a psychicky nádherně rozvinutých postav. Reed z jiné dimenze mě pobavil, Hulk-Venom mě překvapil a odkaz na zelené dveře byl jen třešničkou na dortu.

 

Velmi vysoko také hodnotím mytologii Krulla a jeho plány pro Marvelovský vesmír. Tato část příběhu rozšiřuje univerzum novým směrem a otevírá dveře k nekonečnému potenciálu pro budoucí příběhy. A k možnosti se znovu utkat s tímto legendárním padouchem. Autor si jednoduše otevřel další vrátka pro další příběhy.

Závěrem – celkově se Carnage: Naprostý masakr řadí mezi menší crossovery a eventy, ale právě v tomto menším měřítku spočívá jeho síla. Méně je někdy více, a tento komiks to dokazuje. Donny Cates napsal příběh, který mě držel v napětí až do samého konce, a k tomu ještě přidal nádhernou kresbu, která doslova vybuchuje na stránkách krví a rudou barvou. Kresba je moderní, oku líbivá a na vysoké technické úrovni. Je radost sledovat masakrální souboje symbiontů s Venomem, Spidermanem a dalšími hrdiny.

 

Rozhodně si myslím, že by si tento komiks zasloužil být rozdělený do dvou knih umožnilo by to lépe prozkoumat a rozvinout děj a postavy. A finále tohoto komiksu je prostě něco neuvěřitelného. Pokud milujete akční komiksy, které mají smysl a nejsou až extrémně přímočaré, pak si musíte Carnage: Naprostý masakr přečíst. Tato kniha mi zajistila nezapomenutelný komiksový zážitek plný emocí, napětí a nečekaných zvratů. Musím upřímně říct, že tento komiks snad nemá chybu. Jeden z nejlepších komiksů ze světa Marvel, co jsem v poslední době četl a jeden z top 10 od Marvel vůbec.

 

Hodnocení 5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.
Sdílej: