fantasy_sci.fi_svet

Nejtemnější noc je brilantní komiks plný temnoty a smrti

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: DC Legendy – Nejtemnější noc

Autor: Geoff Johns

Stran: 304

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2022

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání komiksu.

Hvězdný scenárista Geoff Johns (GREEN LANTERN, FLASH) spolu s kreslíři Ivanem Reisem (GREEN LANTERN),

Oclairem Albertem a Joem Pradoem exhumují největší tajemství vesmíru DC v emocemi nabitém příběhu, který hrdiny zasáhne přímo do srdce.

Upřímně nejsem úplným expertem přes všechny postavy/bytosti a uskupení z universa DC. Hlavní hrdina tohoto příběhu Hal Jordan je nejznámější Green Lantern. Zrovna Lanterni a jejich sbory patří k této skupině, kterou nemám moc prozkoumanou a zdaleka nevím tolik, kolik bych chtěl. Proto když vyšel tento zajímavý komiks, musel jsem si ho přečíst a své znalosti doplnit. Musím konstatovat jedno, jsem moc rád, že jsem si ho přečetl, jelikož zařazení do Legendy DC si určitě zaslouží. Jedná se totiž o vynikající komiks.

Hal Jordan ten, který se vrátil ze záhrobí a porazil samotnou smrt. Je jedním z největších a nejslavnější držitelů smaragdového prstenu a člen Green Lanternu. Hal se po návratu z temnoty smrti sní musí znovu utkat, jelikož mrtvý ze všech koutů galaxie, ať už hrdinové či zlosyni postávají z temnoty smrti. Jsou to tajemní a temní Black Lanterni, kteří jsou povoláni ze záhrobí s jediným úkolem, a to zničit vše živé a zahalit světlo svou smrtící temnotou. Proto musí Hal Jordan dát dohromady obranu a svést na rodné zemi poslední boj proti temnotě. Musí proto spojit všechny sbory Lanternu. Sedm sborů, sedm barev emočního spektra. Nejdříve ale musí tyto sbory ukončit rozepře a války mezi sebou, jelikož je čeká mnohem těžší a větší soupeř, který může zahalit všechny barvy svou temnotou a může nastat „Nejtemnější noc“. Během této nikdy nekončící noci nebude nikdo ve vesmíru ušetřen. Jen ti, co svítí nejjasnějším světlem dokážou zahnat stíny vržené Black Handem a jeho přisluhovači. Dokáží hrdinové, kteří ještě nepodlehli temnotě a tmě samotné rozzářit své světlo natolik aby tmu porazily.

Už od prvních stran jsem věděl, že číst tento komiks bude úžasný zážitek. Příběh mě pohltil hned na prvních par stránkách. Jedná se o temné dílo, které se drží v zajetých kolejích a pokračuje v nastoleném trendu předchozích komiksů. Nejtemnější noc přináší zajímavý pohled na smrt. Mrtvý zde nezůstávají mrtvými a díky tomu se nám do příběhu vrací postavy, se kterými jsme se už rozloučily. Tato situace staví živé hrdiny do těžkého postavení. Musí bojovat nejen s nepřítelem ale také s hrdiny, které osobně znali a jejích návrat v nich vyvolává různé emoce. Tyto emoce jsou životodárným pokrmem Black Lanternu a díky nim se stávají ještě silnější. Jedná se o promyšlený koncept. Příběh má logiku má výborné dialogy a neustále mě překvapoval. Co par stran se stalo něco, co úplně pozměnilo můj pohled na toto dílo, které je vyšperkováno k dokonalosti. Jeho atmosféra je dokonalé promyšlená, nebyla chvíle, kdy by mě komiks nebavil. Jedinou výtkou je, že jsem musel být velmi pozorný. Dost se tu skáče v čase i prostoru a střídáme pohled na různé města, planety a hrdiny, kteří vedou své boje proti této temnotě ve všech možných koutech země i vesmíru. Pro nováčky v universu DC to může být trochu zmatečné, jelikož těch postav je tu obrovské množství a mají mezi sebou různá spojení a otevírají staré rány/příběhy, které se udály v minulosti. Díky těmto menším a osobnějším příběhům se stává tento počin komplexním a velkým dílem. Jak se se říká, něco začíná a něco končí.

Po vizuální stránce není co vytknout. Kresba je moderní, je přesná a na pohled velmi líbivá. Mám rád tyto moderní kresby, kde vynikne každý detail a ilustrátor je schopný na jednu stránku narvat fakt spoustu věcí a hlavně hrdinů. Velkou roli tu hrají barvy a barevné spektrum. Většina komiksu je temná, černá a má pochmurný vzhled. Do chvíle, dokud se tam neukáži sbory Lanternu a jejich emoční barvy. Ty jsou pestré a velmi syté. Od této doby svádí barvy dechberoucí boj na lesklých stránkách s černou, a vytváří úžasný kontrast a až umělecký vizuál.

 

Závěrem – Jedná se o vynikající komiks, který mě dostal nejen příběhem a celkovou nápaditostí, ale také množstvím hrdinů, kteří v něm figurují. Nejtemnější noc má výbornou atmosférou a celkový vizuál je na té nejvyšší úrovni. Tento komiks doporučuji.

Hodnocení 5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Máte rádi sérií Legendy DC?