fantasy_sci.fi_svet

Recenze - Akira 3. pokračovaní kultovní mangy je dechberoucí dílo

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Akira 3.

Autor: Katsuhiro Otomo

Počet stran: 288

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2022

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Jsem velmi rád, že se mi do rukou dostal třetí díl kultovní mangy Akira. První dva díly byly vznikající a třetí v ničem nezaostává a drží se nastoleného tempa. Spíše bych řekl, že tempo příběhu nebo akce je ještě rychlejší a zběsilejší než v předchozích dvou dílech.

Tecuo je zraněn při mohutném laserovém bombardování vojenským satelitem. Kaneda a Kei narazí při útěku z tajemného podzemního komplexu na malého chlapce s číslici 28 na ruce a zachrání ho. Že by se super tajná zbraň jménem Akira konečně probrala ze svého ledového spánku? Po této zbrani touží nejen armáda a vojenská elity, ale také hlava nové náboženské sekty paní Mijako. Hon za mocí pokračuje, kdo se zmocní Akiry? Jak to dopadne s Neo – Tokyem? Bude se historie opakovat a dojde k obrovské katastrofě, kterou předpovídala paní Mijako?

Wow, třetí díl je fakt neskutečná jízda. Hned od prvních stran se děj a příběh řítí kupředu. Ono tu toho příběhu ani moc není, jelikož to je jedná velká akce. Vše se odehrává na relativně malém prostoru v uličkách Neo – Tokya. Futuristické ho města plného obrovských mrakodrapů a miniaturních uliček, kde se dá výborně skrýt před pronásledovaly. Bohužel, zde ale není úniku a všichni (Nezuo,Mijako, plukovník, Kei a Kaneda) se střetávají v jednom obrovském boji o moc, i o to kdo bude pánem Akiry. Nebojí se při boji zabíjet lidi a ničit vše, co jim přijde pod ruky. Do boje zasáhnou vojáci, tanky a autonomní robotické jednotky, samozřejmě nesmíme zapomenout na několik vyvolených, kteří vládnou mimosmyslovou mocí. Uprostřed tohoto pekla se nachází malý chlapec s číslici 28 na dlaní, který už má dost vraždění, ničení a ubližování druhým. Jak se bude chovat dětská mysl uprostřed toho všeho pekla? Podlehne tlaku, nebo prostě vybouchne a ztratí sebekontrolu?

Po grafické a technické stránce nemám co vytknout. Dokonalá, detailní kresba Neo – Tokya, díky které působí komiks velmi moderně. Akce je přehledná, monstrózní a prostě Akirovsky přesná, a přitom dosti šílená. Katsuhiro Otomo má svůj nezaměnitelný styl, který je výjimečný a já ho velmi obdivuji.

Závěrem – Třetí Akira je opět mistrovské dílo. Katsuhiro Otomo rozehrál příběh, jež udivuje milióny fanoušků po celém světě a já patřím mezi ně. Už teď se nemůžu dočkat dalšího pokračování a toho kam se příběh bude vyvíjet dál. Jak to dopadne s hrdiny tohoto příběhu.

PS: Konec mě fakt dostal, čekal jsem spoustu věcí ale tohle ne. Posledních několik stran jsem otáčel pomalu a nevěřil tomu co tam vidím.

Hodnocení 5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu

Znáte Akiru?

Tento příspěvek má 6 komentářů

  1. Somebody necessarily lend a hand to make seriously articles I would state. That is the very first time I frequented your web page and to this point? I amazed with the analysis you made to create this actual submit amazing. Magnificent job!

  2. Your positivity and enthusiasm are undeniably contagious! This article brightened my day and left me feeling inspired. Thank you for sharing your uplifting message and spreading positivity among your readers.

  3. Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to mention that I have really loved browsing your weblog posts. In any case I?ll be subscribing for your rss feed and I’m hoping you write again soon!

Napsat komentář