fantasy_sci.fi_svet

Recenze na druhou knihu z fantasy série "Vlci zvěrokruhu"

napsala Janča   💛    03.11.2023

Název díla: Vlci zvěrokruhu – Osudové pouto (2.)

Autor: Elizabeth Briggs

Počet stran: 304

Nakladatelství: Cosmopolis

Rok vydání: 2023

 

Děkujeme @cosmopolis_cz za zaslání knihy k recenzi.

Erotická fantasy série pokračuje. Ayla, vyvrženec smečky Raka, našla své místo ve třinácté smečce Hadonoše. Když je její nová rodina napadena smečkou Lvů, Ayla za ni statečně bojuje. Nakonec ji Lvi unesou. Alfa vůdce Jordan, její Slunečními čarodějkami vyvolený partner, s ní má totiž velké plány. Odolá Ayla partnerskému poutu? Dokáže se znovu vrátit ke své smečce a především ke Kadenovi, který je pro ni tím jediným a pravým? A jak se postaví k dalším odhalením o své rodině a Slunečních čarodějkách?

Po skvělém prvním dílu této série jsem nedokázala odolat a musela jsem se ponořit do pokračování. Jedno však bylo zřejmé hned na začátku – tento díl není pro nováčky. Je to příběh, který těží ze silného propojení s předchozím dílem a navazuje na jeho události, což je důležité mít na paměti. Bez znalosti předchozího příběhu by bylo obtížné pochopit souvislosti a kontext této druhé knihy. Elizabeth Briggs nás tak vede přímo z konce prvního dílu do druhého bez jakýchkoli mezer, což vytváří plynulý příběhový oblouk a udržuje naši pozornost.

Autorka se znovu vrhla do děje s úžasným nasazením a přesně správnou dávkou akce a vzrušení! Tato kniha je tak neuvěřitelně návyková a čtivá, že jsem nemohla odolat. Kniha má sice jen jednu příběhovou linku, což ale dodává knize dobré tempo a je příjemně oddechovým čtením. Kniha zároveň upřednostňuje zkoumání vnitřních myšlenek, pohnutek a touhy postav, což dodává hloubku a komplexnost.

Spojení magie zvěrokruhu s objevováním světa kolem sebe je prostě výborné a tvoří ideální základ pro dobrodružnou fantasy. Oceňuji výjimečné schopnosti postav v souladu se znamením zvěrokruhu a to, jak aktuální postavení měsíce ovlivňuje jejich schopnosti. I když občas narazíme na klišé, postavy stále působí velmi sympaticky. Jejich osobnosti a vnitřní konflikty dodávají příběhu hloubku. Bohužel, děj byl pro mě v některých pasážích velmi předvídatelný, což snížilo napětí, ale neubralo mi to celkovém potěšení z knihy.

Je zřejmé, že tato kniha spadá do žánru erotické literatury, a autorka si s tímto aspektem výborně poradila. Její schopnost vyvážit smyslnost s důležitými prvky příběhu je pozoruhodná. To mi však zároveň dává pocit, že nám autorka stále neprozradila všechny detaily ohledně historie vlkodlaků a magických čarodějek, což zanechává prostor pro další odhalení během průběhu série. Toto záměrné udržování některých tajemství, nám dává naději, že budeme moci nadále prozkoumávat svět těchto fascinujících bytostí a možná být překvapeni nějakými zvraty.

 

Celkově lze říci, že se jedná o příjemnou knihu, kterou jsem měla potíže odložit, dokud jsem ji nedočetla až do konce. Co mi v ní nejvíce zaujalo, byly postavy a jejich hluboké pocity. Právě díky těmto emocionálním vrstvám bylo snadné se do nich vžít a prožívat jejich dobrodružství s nimi.

 

Avšak, jediná výtka, kterou bych mohla autorce upřít, jsou nekonečné cliffhangery. První díl mě nalákal a nyní i tento druhý, a já se nemohu dočkat, co bude dál. Zkrátka, autorčina schopnost vytvářet napínavé závěry mě donutila čekat s netrpělivostí na pokračování, a to je jediná věc, kterou bych mohla považovat za velmi, velmi otravnou… já totiž nesnáším čekání! 😀 Potřebuji další díl!!! 😁

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: