fantasy_sci.fi_svet

Recenze na komiks Amazing Spider-Man: Životní zásluhy

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Amazing Spider-Man (2018) 3. – Životní zásluhy

Autor: Nick Spencer

Počet stran: 112

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2022

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Obsahuje sešity Amazing Spider-Man (2018) č. 11–15 od NICKA SPENCERA, Ryana Ottleyho, Chrise Bachala, Cliffa Rathburna, Ala Veye, Livesaye, Tima Townsenda, Wayna Fauchera, Victora Olazaby, Laury Martinové a Andrewa Crossleye.

Foto: Crew.cz

Přebal komiksu je tentokrát na bílém pozadí, kde je vyobrazen Spider-man při boji s protivníkem Scorpionem nebo-li Macem Garganem. Tato obálka mi přijde zatím nejslabší kousek z této série. Kdybych měla říct, která se mi prozatím nejvíce libí přikláněla bych svůj hlas k prvnímu dílu s názvem Návrat ke kořenům.

Teď ke knize samotné, je rozdělena do dvou částí – nebolí dvou příběhu. První příběh začíná vánočním časem. Moc se mi libí, že to nakladatelství CREW tak hezky připravilo a časově jim to hezky sedlo. Vánoční radost jak v reálném světě, tak i v komiksu. 😊 V příběhu výrobci hraček stvořili sérii figurek, které mají ukázat tu milejší stránku všech svět ničících hrozeb. Je jich však omezené množství, takže děti si dokonce najímají super padouchy, aby jim kouzelnou hračku ukořistili. To však Spideymu neunikne a hračky navrací původním majitelům.

Během toho se však děje i něco jiného, v pozadí tohoto úvodu se totiž odehrává něco, pro příběh mnohem důležitějšího. JJ Jameson – bývalí šéfredaktor Daily Bugle a do nedávné doby nemesis Spider-mana, teď je ale vše jinak a Jameson chválí Spideyho na každém kroku. Řekněme, že měli vždy jemně řečeno, komplikovaný vztah. Díky těmto veřejným projevům se společně se Spider-manem stanou terčem mnoha padouchů od Scorpiona až po Big Mana a Enforcers. Také zde nepřijdeme ani o postavu Wilsona Fiska. Autor se zaměřuje na vedlejší postavy a doslova vytváří zajímavé a vzrušující dobrodružství, zatímco zkoumá vztah Petera a JJJ poté, co Jameson zjistil, že Spider-Man je Peter Parker. Tento příběh byl zajímavý a bavil mě. Kresba je zde úžasná a scénář je taky velmi dobrý. Autor kresby se zde vyřádil v mimice a barvách komiksu.

Druhý příběh se také zaměřuje na vedlejší postavy – tady konkrétně na tetu May. May Parkerová zde jeví svůj charakter v pravém smyslu, a opět zachraňuje a ochraňuje své okolí. Jenže i ona sama se ocitá v nebezpečí a kdo jiný by jí měl zachránit než Spider-man. A když se do hry vloží Taskmaster a Black Ant, může se stát cokoliv! Také se nám zde ukazuje Ještěří rodina, které se již objevila v předešlém díle. Rozehrává se tu v pozadí i něco dalšího, ale nějak jsem to úplně nedokázala pochytit. Možná je to jen příprava na další díl. Tento druhý příběh se mi osobně moc nelíbil, přišel mi plochý a ani kresba se mi moc nelíbila. Nepřišel mi ničím zajímavý.  

Závěrem bych řekla, že ač má komiks zajímavý scénář, je zatím tím nejslabším článkem v této sérii. Druhý příběh mi trochu navozoval pocit, že se jedná o výplň a že snad v dalším díle přijde něco velkého. Každopádně mě série moc baví, tudíž se těším, co nám další díl přinese.

 

Hodnocení 3,5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Máš rád/a Spider-mana?