fantasy_sci.fi_svet

Recenze na komiks Amazing Spider-Man Štvanice: Díl druhý

napsala Janča   💛    20.12.2023

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Amazing Spider-Man (2018) – Štvanice: Díl druhý

Autor: Nick Spencer

Počet stran: 156

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2023

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Velký lov pokračuje! A SPIDER-MANOVI UŽ PŘI NĚM NEJDE JEN O ŽIVOT! Divoká štvanice v Central Parku eskaluje, ale díky Vulturemu a jeho zásahu začínají být souboje mezi lovci a „zvěří“ vyrovnanější… a vražednější. Do hry vstupují noví hráči, včetně děsivého Vermina, a postupně vychází najevo skutečný Kravenův plán. Co je vlastně pravým cílem téhle akce? A jakou roli v tom celém hraje Spider-Man? Finále jedné z největších pavoučích událostí posledních let!

Obsahuje sešity Amazing Spider-Man (2018) č. 16–19, 16.HU a 18.HU, jejichž autory jsou Nick Spencer, Ryan Ottley, Albert Alburquerque, Iban Coello, Humberto Ramos, Ken Lashley a Gerardo Sandoval.

Finále předchozího dílu nás nechalo v očekávání, a teď se dočkáme dalšího rozuzlení. Vstup do Kravenova lovu v tomto komiksu od Nicka Spencera je jako ponor do temnějších vod Spider-Manova vesmíru. Příběh pokračuje z předchozího dílu, kdy Kraven unesl hrdiny a padouchy pro svůj perverzní experiment. Tento díl předkládá nejen fyzickou, ale i psychologickou zkoušku pro našeho oblíbeného Spider-Mana. Autor se věnuje zkoumání motivace Kravenova lovu a začleňuje nové postavy, což přidává nový rozměr k příběhu.  

Moc se mi líbilo nečekané plynutí příběhu a charakterů. Spencer umně skládá vrstvy napětí, kdy se hrdinové snaží přežít a zároveň odhalit skutečný záměr Kravena. Finále je překvapivě komorní, což může rozčarovat ty, kteří očekávali ohromnou bitvu, ale pro mě představuje osvěžující odchylku od klišé a předvídatelnosti.

Charaktery jsou věrně zpracovány, přičemž hlavní postavy, jako Spider-Man, Kraven a Lizard, procházejí vývojem, což přidává hloubku a zároveň udržuje jejich charakterní konzistenci.

Foto: Crew.cz

Výtvarná stránka komiksu zůstává na vysoké úrovni, s působivými barvami a detaily, které příběh oživují. Autor dokáže skvěle zachytit atmosféru Kravenova lovu a přenést čtenáře do temného a nebezpečného světa. Akční scény jsou dynamické a plné detailů, což posiluje dojem z celkového vizuálního zpracování.

Komiks mě moc bavil, měla jsem ho přečtený za chvilku a užívala jsem si to. Je to opravdu zajímavý příběh, ovšem pokud bych měla srovnat s předchozím dílem, první půlkou tohoto příběhu, musím říct, že se mi předchozí díl líbil o něco více. Celkově ale komiks nabízí nejen silný příběh, ale také uvědomělý přesah do Spider-Manova vesmíru s výrazným postavením Black Cat, lepším pochopením Kravena a zručným využitím perspektivy vypravěče. Tato kombinace prvků přidává hloubku a komplexnost klasickému příběhu o lovu a kořisti, což z něj činí skvělé čtení pro fanoušky Spider-Mana.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: