fantasy_sci.fi_svet

Recenze na druhý díl z komiksové série Amazing Spider-Man s názvem Přátelé a protivníci

crew komiks

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Amazing Spider-Man – Přátelé a protivníci (2.)

Autor: Nick Spencer

Nakladatelství: Crew 

Počet stran: 124

Rok vydání: 2022

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Všichni kolem Petra Parkera hrozí, že uvrhnou jeho život do pořádného chaosu!

Obsahuje sešity Amazing Spider-Man (2018) č. 6-10 od Nicka Spencera, Humberta Ramose, Stevea Liebera, Michele Bandiniové, Victora Olazaby, Edgarda Delgada, Rachelle Rosenbergové a Ericka Arciniegy.

V prvních dvou částech komiksu (6,7) nám autor ukazuje, jaké je to mít spolubydlícího bývalého super padoucha. Spider-man přijme jeho nabídku poznat jeho přátelé, to ale ještě netuší, že ho spolubydlící Fred Myers (Boomerang) zavede do známého baru „Beze jména“ kde chodí jen super padouši. Strhne se ta správná vřava, a dokonce se v komiksu objeví i náš starý „dobrý“ Kingpin.

crew komiks
crew komiks

V dalších částí (8,9,10) sledujeme tajnou společnost, která se nazývá Cech zlodějů. Je to uskupení, které chce opět najít své místo ve světě a chtějí proto provést něco velkého, aby se ihned dostali do povědomí veřejnosti, a hlavně do podvědomí superhrdinů. 😊 Díky tomu se Spidey musí spojit se svou bývalou protivnicí a vládkyní podsvětí, Black Cat! Na druhé straně se ovšem odehrává další příběh. Příběh, který vypráví rodinní příslušníci či blízcí superhrdinů (MJ), protože i jejich problémy jsou důležité i když se mohou tvářit jako nedůležité.

Plno zábavných zápletek! Na tomto komiksu se mi nejvíce líbilo, že zde bylo méně akce, zato více prostoro na rozvoj postav a jejich minulosti. Jako zábavný a zajímavý mi přišel i spoiler na předešlí díl, kdy zjišťujeme, co spiderman prováděl, když byl v prvním díle rozdělen do dvou různých osobností Petera Parkera a Spider-mana.

Teď se trochu budeme zabývat kresbou, přebal je skvělý. Je akční, je uvolněný a vesele vtipný. Upoutal mě hned na první pohled. Ze startu, jsem si musela zvykat na trochu jinou kresbu, které se od předchozího dílu lišila, hlavně tedy v obličeji samotného Petera Parkera. Vzhledově se mi moc líbila sekce vzpomínání, která byla jakoby kreslená tužkou, bez lesku. Byla to příjemná změna a velmi se to tam hodilo.

Komiks se drží kladných ústředních postav, ovšem záporáků přibylo. Předchozí díl mi přišel, že byl pojat více ztřeštěně a vtipně až nedospěle. Tady sice také Spidey vtipkoval ale už to nebylo tak časté, a hlavně zde nebylo na vtípky tolik prostoru.

Minus -0,5 bodu za to, že mizející věci super hrdinů mi přišli trochu komické, spíše jako magie než zlodějna. Přeci jenom když se Thorovi ztratí v sekundě kladivo je to dost podezřelé. Zde bych uvítala více vysvětlit práci cechu a jeho členů.

Po předchozím skvělém díle jsem se na tento komiks moc těšila. A musím konstatovat, že mě rozhodně nezklamal. Série mě zaujala a budu jí nadále sledovat. 😊

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu
Sdílej:

Máte rádi komiksy? Koukněte zde na další recenze 👇

Četli jste nějaký Marvel komiks?