fantasy_sci.fi_svet

Recenze na komiks Stranger Things: Kamčatka

napsal Robin 🔪 25.03.2023 

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Stranger Things: Kamčatka

Autor: Michael Moreci

Počet stran: 96

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2023

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Stranger Things – obrovský celosvětový seriálový fenomén vychází také v podobě knih či komiksů.

Komiksová série je velmi povedená a má už spousty fanoušků. Kombinace hororu, napětí a povětšinou mladistvého zápalu a dětské neohroženosti za jakýchkoliv okolností pomocí těm co máme rádi. Přesně o tom je tento díl s podtitulem „Kamčatka“. Jak samotný název napovídá, děj se budete odehrávat ve Sovětském svazu a představí nám nové hrdiny a nový pohled na svět na druhé straně.

Foto: Crew.cz

Komiks je to krátký a od první stránky rozjíždí svůj děj na plné obrátky. Přední sovětský vědec je unesen a musí pracovat na super tajném projektu. Vědec se zde potká s něčím, co ho trápilo maximálně v nejhorších nočních můrách, a to s bytostí z druhé strany, s Demogorgonem.

Hlavními hrdiny tohoto příběhu jsou ale děti onoho uneseného vědce. Společnými silami se budou snažit najít a zachránit svého otce. Naštěstí se potkají s někým, kdo se jím bude snažit pomoci, a přitom uskuteční i svou osobní pomstu. Jedná se o bývalého velmi nebezpečného agenta KGB. Dokáží díky spojení dětské odvahy a chladnokrevnému výcviku agenta zachránit vědce a překazit plány lidem v tajné laboratoři?

Komiks má výbornou atmosféru, je tajemný a dobře napsaný, dokáže ihned pohltit. Postavy jsou strohé, tvrdé a nemilosrdné. Přesně takové, jak si představuji lidi, kteří žíly v komunistickém Rusku. Děti jsou možná až moc odvážné, ale o tom tento komiks je. Za mě má tento komiks velký potenciál, který nebyl zcela využit.

Je tu hodně akce, dostaneme i docela dost Demogorgóna ale je to všechno moc rychlé a krátké. Komiks by si zasloužil více dílů a příběhové linie více rozepsat. Postavy jsou zde načrtnuté velmi stroze a okrajově, jejích určitě zajímavá minulost by si zasloužila více prostoru. Je to takový standartní nešvar krátkých komiksů se samostatným příběhem.

Musím vyzdvihnout výbornou, temnou, zemitou kresbu Todora Hristova. Na první pohled je jednoduchá ale není tomu tak. Úplně cítím ten mráz a strach či nedůvěru v jiné lidi. Dále kresba klade důraz na důležité aspekty, a přitom zůstává tajemná, tmavá a dokonale dokresluje atmosféru tohoto díla. Demogorgón je dokonalý a měl jsem z něho strach, a to byl jen nakreslený.

Závěrem – jedná se o zajímavou jednohubku, která rozšiřuje celé universum Stranger Things a ukazuje také jiné části světa než jen Ameriku. Za mě by si komiks zasloužil více stránek nebo rovnou více dílů ze Sovětského svazu. Postavy jsou zajímavé ale strohé. Povinnost pro všechny fandy této série! 😊

 

Hodnocení 3,5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.
Sdílej: