fantasy_sci.fi_svet

Young Adult sci-fi kniha, které láká svým přebalem

cosmopolis

Název díla: Vítězství větší než smrt

Autor: Charlie Jane Anders

Počet stran: 376

Nakladatelství: Cosmopolis

Rok vydání: 2022

 

Děkujeme nakladatelství @cosmopolis_cz za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Anotace

 

Jsem Tina. Docela obyčejná holka, řekli byste. Jenže k té mám daleko.

Obyčejné holky nepřišly na Zemi z hvězd. Obyčejné holky v sobě nemají meziplanetární záchranný maják, časovanou bombu, co je může každou chvíli vystřelit k nejšílenějšímu dobrodružství jejich života. Obyčejné holky nejsou klonem zavražděné hrdinky Královské flotily.

Nevím o žádné obyčejné holce, jejímž osudem by bylo spasit galaxii.

Můj maják začal vysílat. A já jsem teď v pořádné kaši. Vědí o mně – moji lidé, ale i ti druzí. Nepřátelé, které mám srazit na kolena.

Jenže co když jsem, i přes všechny sliby a přípravy, prostě jen Tina? Obyčejná holka…

Recenze

Kniha mě zaujala hned na první pohled, její vizuál je velmi lákavý a poutavý. A troufám si říct, že do sekce young adult vizuálně krásně zapadá. Jsem ráda, že mi tento kousek bude zdobit knihovnu. 😊

Knihu napsala americká autorka Charlie Jane Anderson, od které můžeme znát například knihu Všichni ptáci na nebi (fantasy) či Město uprostřed noci (sci-fi). Bohužel ani jedna její kniha, zde nemá vynikající pověst. Většinou se jedná o průměrné romány – nenadchnou ani neurazí. Tak to je i s touto sci-fi knihou. Každopádně je jisté, že své čtenáře si najde.

Jak už jsem zmínila, jedná se o knihu young adult a proto musím uznat, že příběh se moc dobře četl a stránky rychle ubíhali. Možná to zapříčinili i kratší kapitoly, díky nimž se kniha stala velmi čtivou. Romantika mi tam přišla taková trochu na sílu. Také i zde máme jakési dodržování korektnosti, takže je zde zastoupena i LGTB komunita – kamarád hlavní postavy. Autorka zde na to až moc upozorňovala a občas to na mě působilo až rušivě. Občas se mi stalo, že jsem se v ději ztrácela a dialogy na mě někdy působili až chaoticky.

Příběh knihy mě moc zaujal, myslím že by to byl zajímavý seriál. 😊 Moc se mi líbil vztah, který měla Tína s Racheal, svou nejlepší kamarádkou. Autorčina velká fantazie nelze popřít, vytvořila komplexní světy, které dýchají rozmanitostí. A navíc nechybí ani správná akce.

Závěrem bych řekla, že tato kniha je určena spíše pro mladší čtenáře, ale pokud si chcete před Vánoci dát nějakou nenáročnou oddechovku se zajímavým příběhem, určitě sáhněte právě po této knize.

Hodnocení 3⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu
Sdílej:

Máte rádi young adult sci-fi?