fantasy_sci.fi_svet

Recenze na temnou detektivní mangu - Sériový vrah se směje mezi kapkami deště 3

napsal Robin 🦴 30.03.2024

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Muzem – Sériový vrah se směje mezi kapkami deště 3

Autor Rjósuke Tomoe

Nakladatelství: Crew

Počet stran: 240

Rok vydání: 2024

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání mangy.

Muzeum: Sériový vrah se směje mezi kapkami deště 3 je jako tajemná krabička, kterou otevíráte s napětím, jak tento příběh skončí.

Detektiv Sawamura je postavou, která mě zaujala svou odhodlaností a nekompromisním pátráním. Jeho vnitřní konflikty a touha po spravedlnosti jsou silně cítit. Jeho vyšetřování ho zavede na přímou stopu a když se dostane do zajetí vraha, napětí stoupá a já jsem přinucen sledovat každý krok, každou kapku deště, která padá na stránky tohoto příběhu a čekám, jak to vše dopadne. Vrah hraje svou hru bude ji také hrát inspektor Sawamura?

Velmi se mi líbil propracováný charakter samozvaného soudce s žabí maskou, který se směje mezi kapkami deště. Jeho motivace a temná minulost jsou jako stíny, které se proplétají s osudem obětí. Kdo je tento tajemný muž? Co ho žene k vraždám? To jsou otázky, které mě držely v napětí až do samého konce.

Foto: Crew.cz

Příběh byl docela krátký a uteklo to velmi rychle. Finále mělo grady a bylo pro mě docela překvapivé. Moc se mi líbilo, že konec byl hodně o štěstí a náhodě, což mu dodalo osobní kouzlo.

Opět byl zde vložen bonusový příběh s třemi kamarády na výletě, který mi připomněl, že i v temnotě mohou kvést malé květiny. Je to jako oddechová zastávka uprostřed bouře. Ačkoli se jedná o jiný příběh, dokonale zapadá do celkové atmosféry série, ale osobně bych dal přednost větší délce hlavního příběhu.

Celkově je Muzeum: Sériový vrah se směje mezi kapkami deště 3 kvalitním zakončením série. Rjósuke Tomoe nás provedl temnými uličkami, kde se smích a vraždy prolínají. Bohužel za mě byl první díl excelentní a druhý i třetí měli horší kvalitu, hlavně kvůli své délce.
Tento příběh doporučuji všem, kteří mají rádi napínavé a temné thrillerové příběhy s vynikající atmosférou a kvalitními hlavními postavami.📖🌧️

Hodnocení 4🐸/5🐸

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.
Sdílej: