fantasy_sci.fi_svet

Recenze na Venom - Propast, dokáže se Eddie Brock vyhnout pádu do propasti?

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Venom – Propast

Autor: Donny Cates

Kresba: Ryan Stegman, Iban Coello, Joshua Cassara

Počet stran: 136

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2022

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku tohoto komiksu.

JE TO SNAD KONEC VENOMA?!

MYSLELI JSTE SI, ŽE SE VENOMŮV SENZAČNÍ PŘÍBĚH UŽ NEMŮŽE TOČIT NA VYŠŠÍ OBRÁTKY? Donny Cates obrátí svět Eddieho Brocka vzhůru nohama – už zase!

OBSAHUJE SEŠITY VENOM (2018) č. 7–12 AUTORŮ DONNYHO CATESE, IBANA COELLA, RYANA STEGMANA, JOSHUY CASSARY, JP MAYERA, ANDRESE MOSSY A FRANKA MARTINA.

Recenzi na první díl z této série najdete ZDE. 

Foto: Crew.cz

Na Venoma má většina fanoušku komiksů různé názory, ať už pozitivní či negativní. Někdo má rád jen komiksy, někdo jen filmy, někdo ani jedno. Já zastávám názor, že Venom není tak impozantní, jak jiní hrdinové. To samé si myslím o Eddiem Brockovi, nejedná se pro mě o zrovna nejsympatičtějšího člověka na světě… Když ale spojíme zvláštní charakter Venoma jako mimozemské symbionta a Eddieho jako ztracené bytosti, která si myslí, že nejhorší život je zrovna ten jeho, dostaneme velmi zajímavý charakterní mix. Tento koktejl zde v tomto příběhu nevybuchuje ale promíchává se a mění barvu a stává se hutnějším, hustějším a děsivějším. Toto spojení dělá z Venoma a Brocka to čím jsou, dvě osobnosti v jednom těle. Venom je více cizinec než hrdina, a Brock a jeho osobní život je černější než dno kdejaké propasti. Dokáží ale společně z oné pomyslné propasti vyškrábat, nebo se propadnou ještě hlouběji?

Tento komiks není o unikátních soubojích s mimozemskými draky či jinými symbionty. Není tu na prvním místě Venom jako antihrdina a vesmírný bojovník. Je to komiks o sebepoznáni Eddieho, ve kterém sledujeme jeho boj s minulostí pro lepší budoucnost. Příběh komiksu zavede Eddieho do jeho rodného města, kde se setká se svým otcem. Setkaní je to silné a emočně naprosto nepředvídatelné… Jeho životní příběh je jedna velká emocionální houpačka a začalo to již v mládí jednou hloupou nehodou, která jeho osobu formuje po zbytek jeho života.

Toto dílo nabízí spoustu překvapení a nečekaných událostí. Pro mnoho z nás se buď Eddie stane ještě větším nezmarem nebo ho díky tomuto komiksu lépe poznáme a více si ho oblíbíme. Já jsem se opět přesvědčil, že dnešní autoři mají radši komornější depresivnější díla, ve kterých se snaží přiblížit hlavní protagonisty a ukázat čtenářům, že jsou to také jen lidé a lidé dělají chyby a Brock jich udělal spoustu.

Přečíst si tento komiks určitě nebyla chyba. Právě naopak není to sice dokonalý komiks, ale je jiný, a to mě na něm bavilo. Je jiný tak jak je jiný Venom bez Brocka a Brock bez Venoma. Osobně vidím v tomto díle velkou chuť autora ukázat, že komiks jako medium je velmi vše komplexní a  Venom – Propast tuto vše komplexnost dokazuje.

Kresba je zajímavá, je moderní a oku líbivá. Dostatečně detailní a navazuje tu správnou atmosféru. Líbí se mi celkové barevné spektrum a osobitý styl. Má tu správnou temnotu a šedou atmosféru 👍.

 

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Máte rádi postavu Venoma?