fantasy_sci.fi_svet

Kniha Svět v bouři: Odhalování tajemství v brutálním boji o přežití v nekonečném chaosu

napsal Robin   💛    06.06.2023 

Název díla: Města 3 – Svět v bouři

Autor: Kristýna Sněgoňová

Počet stran: 448

Nakladatelství: Epocha

Rok vydání: 2022

 

Děkujeme @nakladatelstviepocha za zaslání knihy.

Na třetí díl ze série města jsem se velmi těšil. První dva díly patří mezi mé oblíbence. Nejvíce mě baví celý svět a jeho fungování, temná atmosféra a strach z neznáma. Čekal jsem, že se ve třetím díle o tomto světě dozvím více a dostal jsem tak polovinu toho, co jsem dostat mohl. Děj knihy začíná na ostrově Island, který není až tak zasažený mimozemskými nestvůrami a lidé zde žijí relativně normálním životem. Island kope sám za sebe a každý se snaží přežít, jak dokáže. Ale časem i ten se dostane do potíží, a proto nabídne svou pomoc při konečném zúčtování s temnotou, která sužuje celý svět.

Upřímně mě začátek na Islandu docela překvapil. Myslel jsem, že se budeme věnovat některé už známe postavě, místo toho jsem dostal několik nových postav a jejich nové příběhy. Bohužel, jsem si k novým postavám nevytvořil takový vztah, jaký by byl zapotřebí, aby mi jejích osud nebyl lhostejný. Co musím pochválit je výborná atmosféra, která na Islandu panuje. První třetina knihy byla dobře napsaná ale nebyla pro mě osobně v celkovém pohledu důležitá. V druhé polovině knihy se příběh rozjede a já se konečně dostal ke svým oblíbeným postavám. Příběh má vzestupnou tendenci, část v neznámé vesnici je perfektní. Je to drsný a temný roadtrip za záchranou světa. Postavy umírají jedná za druhou a atmosféra by se dala krájet. Nestvůry jsou furt stejně tajemné a děsivé nebezpečné…

Finále knihy bylo překvapivé a docela mě přesvědčilo v tom, že tento svět neřekl ještě poslední slovo. Autorka mohla buď z třetí knihy vyždímat více anebo svět a příběh více rozepsat. Většina postav byla přímě nalinkována a většinou ničím nepřekvapivá. Chtělo to kromě několika starých postav více zapracovat na charakteru.

Závěrem – „Svět v bouři“ od Kristýny Sněgoňové je fascinující román, který mě opět vtáhl do mého oblíbeného světa plného temných nestvůr, a ještě temnějších lidských myslí a životů. Pro mě román nenaplnil úplně svůj potenciál. Bohužel nebo bohudík autorka si sama sobě nastavila laťku velmi vysoko, a tak v celkovém hodnocení je trojka nejslabší ale sama o sobě je to povedená kniha. Tuto sérii doporučuji všem, co mají rádi povedené světy, temná monstra a nikdy nekončící mrazení v zádech z každého stínu, který uvidíte. Protože nikdy nevíte, co takový stín může způsobit.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.
Sdílej: