fantasy_sci.fi_svet

Recenze na Amazing Spider- mana s podtitulem "V zákulisí"

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Amazing Spider-Man 6: V zákulisí

Autor: Nick Spencer,

Ilustrace: Ryan Ottley

Žánr: Superhrdinský

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2024

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání komiksu v rámci #spoluprace .

Komiks “Amazing Spider-Man: V Zákulisí”, zahrnující sešity Amazing Spider-Man (2018) č. 24-28, je zajímavým přírůstkem a pokračováním příběhu Spider-Mana. Tento svazek, pod taktovkou Nicka Spencera, s ilustracemi od Ryana Ottleyho, nabízí čtenářům fascinující mix příběhů různých hrdinu a originálních autorských stylů.

Příběh pokračuje v průzkumu hlubších a temnějších aspektů života Petera Parkera, kde jeho alter ego, Spider-Man, čelí nejen tradičním zločincům, ale i složitějším vnitřním dilematům a novým hrozbám. V tomto díle se Spidey a jeho staronový kamarád/nepřítel Boomerang spojí proti nově vzniklé zločinecké organizaci vedené ženami. Nejedná se o předem promyšlené spojení, ale jedná se spojenectví vytvořené na popud situace.

Foto: Crew.cz

Velmi chválím velké množství padouchů v podobě ženského týmu. Další vrstvou příběhu je vztah Petera a jeho životní lásky MJ, ta v tomto příběhu nehraje druhé housle a sama se stane na chvíli hrdinkou, sice bez super schopnosti ale s velkou odvahou.

Nick Spencer pokračuje ve svém vyprávění s charakteristickou schopností zachytit jak humorné, tak vážné tóny, což je pro Spider-Mana typické. Jeho díla jsou dobře strukturovaná a přinášejí nové vrstvy do osobnosti a motivací Petera Parkera. Peter stále uvnitř bojuje s představou, které se přihodila v předchozích dílech s Lovcem Kravenem. Jeho vize smrti MJ ho neustále svazuje.

Ryan Ottley, kreslíř komiksu, přináší energii a dynamiku, které jsou pro Spider-Manovy komiksy esenciální. Ryan má velmi čistý, expresivní a moderní styl, který dokonale komplementuje rychlé tempo příběhu a dodává akčním scénám potřebný náboj. Je to barevné, je to líbivé a velmi dobře se v tomto komiksu orientuje. Jeho schopnost zachytit emocionální výrazy a kinetickou energii v bojových scénách je obdivuhodná a zásadně přispívá k vizuálnímu zážitku, který jsem z tohoto díla měl.

Celkově je “Amazing Spider-Man: V Zákulisí” skvělým přírůstkem k sérii, který úspěšně kombinuje akci, humor a emocionální hloubku. Je to must-read pro všechny fanoušky Spider-Mana, kteří hledají něco víc než jen hrdinské dobrodružství, ale i pečlivě vypracované charakterní studie a promyšlené příběhové oblouky. Tato série pokračuje v nastoleném tempu a já se už nemohu dočkat jaké další příběhy náš pavoučí hrdina zažije. Uvidíme jestli se jeho černá vize vyplní a nebo jestli se mu jeho milovanou podaří udržet naživu.

 

Hodnocení 5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.