fantasy_sci.fi_svet

Recenze na dětskou knihu "Krokodýlova kapela" od Jiřího Štrauba

napsala Janča   💛    09.01.2024 

Název díla: Krokodýlova kapela

Autor: Jiří Štraub

Nakladatelství: Canc – Rýče

Počet stran: 134

Rok vydání: 2023

 

Děkujeme nakladatelství @nakladatelstvicanc za zaslání knihy k recenzi.

Krokodýl je obrovským fanouškem a přítelem kapely AC/DC, v níž hrají električtí úhoři. Díky ní přijde na to, že má talent ke zpěvu, hraní na kytaru a skládání písní. Všimne si toho i manažer AC/DC ‒ vznětlivý křeček ‒ a rozhodne se ze stydlivého a lehce natvrdlého krokodýla udělat hvězdu. Podaří se jim uspět?

Tato kniha je pro čtenáře od 8 let, každopádně i já sama jsem si ji užila. Je psána velmi zábavnou formou a čtenář se rychle ponoří do vzrušujícího příběhu krokodýla.

Kniha má velmi zajímavé zpracování. Jak písemné, tak i vizuální. Najdeme zde plno obrázků, které jsou sice jednoduché, ale působí z části rozkošně ale i strašidelně. Přeci jenom jsou to drsní hoši z AC/DC a The Predators.

Největším poselství příběhu je ponaučení, je to vlastně takový lidský život v kostce, ale jsou tam použity zvířata, které se poučují ze svých zkušeností, a hlavně svých omylů.

Ovšem příběh nám dodává odvahu jít za svými sny a ukazuje nám, že když člověk (v tomto případě zvířátko) usiluje a snaží se, lehce dosáhne svých cílů. Navíc, když má na mysli, že dokonalost prostě neexistuje. Hlavní úspěch tkví v tom být svůj, a umět se odpoutat od lidské hlouposti a nepřejícnosti. Závist je velmi zla věc a zde je ukázána v tom nejjednodušším konceptu. Dítě lehce pochopí a dokáže zde odlišit dobro od zla.

Moc mě bavila představa AC/DC jako skupiny úhořů, hlavně z důvodu, že jak říká sám jejich manažer, pro kapelu je důležitá její image. A jejich název označuje střídavý a stejnosměrný elektrický proud i proto se skládá ze samých elektrický úhořů. 👀 Skvěle promyšleno.

Bohužel chybička se vloudila a strana 60-62 je bez kusů textu – stránky na sebe nenavazují, zřejmě jde o tiskovou chybu či špatnou sazbu, proto začátek textu na straně chybí, nebo možná chybí celá stránka? Těžko říct, každopádně příběhovou linii to nějak nenabouralo. Bohužel, tohle by se stávat nemělo. 🙁 Délka knihy byla tak akorát, příběh bavil a tempo bylo výborné. Postavy mají každá odlišný a originální charakter, tudíž je lehce zapamatovatelná a zábavná.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: