fantasy_sci.fi_svet

Recenze na gamebook od nakladatelství Mytago - Apoštolové temnoty

Apoštolové temnoty

Hodnocení 4⭐/5⭐

Název díla: Apoštolové temnoty

Autor: Alexander Kühnert

Počet stran: 96

Nakladatelství: Mytago

Rok vydání: 2021

Recenze: Janča

 

Děkujeme nakladatelství @mytagocz za zaslání recenzního výtisku.

Apoštolové temnoty jsou Gamebook ze světa Osamělého vlka.

Tato recenze bude názorná ukázka, jak gamebooky fungují. Chcete to zkusit?

Chcete si přečíst něco o sérii Osamělého vlka? Přejdi na č.1 .

Pokud se rozhodneš číst dál a chceš začít anotací přeskoč na č.2

Chceš si něco přečíst o autorovi této knihy? Přeskoč na č.4

Nebo máš v plánu si jen přečíst tuto recenzi a můj pohled na knihu o Apoštolech temnoty? Přeskoč na č.5

č.1

Již nyní legendu jménem Lone Wolf (Osamělý vlk) stvořil anglický autor Joe Dever, který se narodil v roce 1956 a zemřel 2016. Edice Lone Wolf (gamebook) se skládá ze čtyř sérii – Kai, Magnakai, GrandMaster Kai a Legendy o Lone Wolfovi.

Útok ze tmy je první díl série Kai – První ze série gamebooků – ty, Lone Wolf, jakožto jediný přeživší z rytířů řádu Kai, máš za úkol varovat krále před útokem Temných pánů. Jejich sluhové tě však na cestě pronásledují – nebezpečí číhá na každém rohu.

Chceš se dozvědět něco více o autorovi? Přejdi na č.3

Pokud si chceš přečíst anotaci recenzované knihy tak přejdi na č.2

Zda chceš přeskočit přímo k recenzi přečti si č.5

 

č.2

V roli mladičké druidky-učednice Tessy prožijete cestu plnou nebezpečí a vzrušení. Zvládnete dokončit úkol, který vám byl zadán? Necháte se strhnout zoufalstvím nebo se ze samotného dna svých sil odrazíte směrem vzhůru?

K samotnému hraní vám kromě knihy bude stačit pouze tužka. Kniha obsahuje průvodní listinu (můžete si ji také vytisknout zvlášť, pokud nechcete psát přímo do knihy) a „tabulku náhody“ která supluje desetistěnnou kostku.

Temní páni, nejhorší z tyranů, jsou poraženi, ovšem chaos, který po sobě zanechali, bude Magnamund svírat ještě mnoho let. Bylinarchové z Bautaru a Starší magi z Dessi však nečekají s rukama v klíně. Ze svého tábora v Slunečním údolí vytlačují z půdy špínu a jed, aby Temným zemím znovu navrátili život.

Nyní si chceš něco přečíst o autorovi této knihy? Pokračuj na č.4

Chceš přeskočit přímo na recenzi? Tak č.5

 

č.3

Narodil se v Essexu, v městečku Woodford Bridge. Po skončení studií začal pracovat nejprve jako stálý hudebník ve velkém londýnském nahrávacím centru. V roce 1977 odjel na služební cestu do Los Angeles a tam se seznámil s dobrodružnou hrou Dungeons & Dragons, která ho okamžitě nadchla. V roce 1982 zvítězil jako první Brit v této hře na Mistrovství Ameriky. Od té doby se v souvislosti se svým koníčkem objevuje v televizním vysílání, v rozhlase i v novinách.

Jeho cyklus Lone Wolf je nejzdařilejší ze souboru her, které se odehrávají v bájném světě Magnamund. Jsou vydávány v mnoha jazycích a prodávají se na celém světě.

Chceš se něco dozvědět o autorovi této recenzované knihy? přejdi na č.4

Chceš si přečíst anotaci této recenzované knihy? přejdi na č.2

 

č.4

Alexander Kühnert je německý spisovatel. Byl již jako dítě nadšený pro fantastické příběhy a ve svých 12 letech učinil nevyhnutelné rozhodnutí stát se sám spisovatelem. Po studiu Anglistiky – Amerikanistiky a germanistiky začal pracovat jako překladatel a editor her, her na hrdiny, fantasy a sci-fi románů. Hrál hlavní roli v překladu herní knihy Joea Devera Lonely Wolf and the Game of Thrones RPG.

 

Již jako spoluautor se podílel na několika bonusových dobrodružstvích pro Osamělého vlka a také napsal své vlastní krátké dobrodružství s The Disciples of Darkness. V současné době pracuje na své první trilogii románů, která překlene propast mezi klasickou fantasy literaturou a moderní spisovatelskou kulturou. (zdroj životopisu: https://mantikoreverlag.de/)

Chceš si přečíst anotaci této knihy? přejdi na č.2

Zda chceš přeskočit přímo k recenzi přečti si č.5

 

č.5

Jako první bych se chtěla vyjádřit k vizuálu knihy, který je moc zajímavý a lákavý svou temnotou. Ovšem, tak jako jsme již u série Lone Wolf zvyklí, rozměr knihy je menší a hubenější. Vtip gamebooku je v tom, že ji můžete hrát hodně krát a pokaždé může skončit jinak, protože občas se dostat do vytouženého cíle stojí mnoho sil.

Moje první pokusy s touto knihou:

První zkouška příběhu, pro mě nakonec skončila docela nevalně. Jedno rozhodnutí střídá druhé a naivně jsem se rozhodla následovat pocit štěstí o trochu déle, což byl trochu kámen úrazů. Pokud by to dopadlo stejně, kdybych se rozhodla jinak? Tak to těžko říct. Každopádně, já se nějak rozhodla a spolu s přáteli jsem padla do léčky, která pro mě skončila v beznadějném stavu za mřížemi, z kterých nebylo úniku. Bezvýchodná situace.

Při hře číslo dvě, jsem se díky vybavení z mříží dostala, a boj vyhrála.

Další moje smrt však nastala v díře při boji o holý život, ne svůj ale život svého přítele. Bohužel, na dakomyda jsem nestačila… Vím, co se stalo se mnou (odešla jsem do věčných lovišť), ale jak asi dopadl můj přítel?

Ovšem při dalším restartu (ala save) jsem posledním úderem oddělila dakomydovu hlavu od masivního těla, a lebka monstra tupě udeřila o kámen. Ovšem používat save není úplně povoleno, takže by člověk měl vždy začít od začátku.

 

Moc mě tato kniha bavila, příběh byl úžasný i když na moje poměry a zvyklosti příliš krátký. Vůbec by knize neublížilo, kdyby dobrodružství Tessy trvalo o trochu déle, a měla možnost více rozvíjet svou osobnost a své dovednosti. Ovšem, to už ze mě asi mluví vášnivá hráčka dračího doupěte (v aktuální době Dračí Hlídky 😊 ).

Až teprve nyní si chceš přečíst anotaci této knihy? Vrať se na č.2

Chceš se něco dozvědět o autorovi této knihy? Vrať se na č.4

Pokud sis již vše přečetl, tak tady tvá cesta končí poutníku. Snad se brzy zase uvidíme.

 

Četli jste někdy gamebook, nebo byste to někdy chtěli zkusit? Co vás na tom láka? Líbila se Vám tato recenze?