fantasy_sci.fi_svet

Katja 2 - Zrodenie z magie: Kvalitní fantasy s poutavým příběhem a nezapomenutelným světem

napsal Robin  🔮   25.08.2023

Název díla: Katja 2 – Zrodenie z magie

Autor: Natali Fox

Počet stran: 504

Rok vydání: 2023

Děkujeme autorce @natali.fox.official za zaslání knihy k recenzi.

Zrodenie z magie je už druhý díl z fantasy série Katja od slovenské autorky Natali Fox. První díl měl několik chybiček, ale jako celek se jednalo o velmi kvalitní, moderní a zábavné fantasy. Tato série mě uchvátila svým výjimečným a rozmanitým fantasy světem, ve které se příběh odehrává. Hlavní protagonistka Katja pokračuje v napínavé a dojemné cestě, během které objevuje svou probuzenou magii, kterou nedokáže úplně ovládat a je tak nucena opustit bezpečí Východních lesů a vyhledat učitele na Jižních ostrovech, aby se naučila ovládat své nové schopnosti.

Fantasy svět, který Natali Fox vytvořila, je skvostně propracovaný a originální. Objevujeme spoustu magických krajin a bytostí, které jsou bohaté na různorodé kultury a magická místa, která se rozkládají v pestrobarevném a podmanivém prostředí. Autorka se v tvorbě a vedení příběhu zlepšuje a mě četba, i když ve slovenštině velmi bavila. Příběh má působivou atmosféru, která vtáhne čtenáře do každého koutu této fantastické říše.

Přestože se příběh odehrává v magickém světě, postavy jsou psány s velkým realismem a hloubkou. Hlavní hrdinka Katja je sympatická a čtenáři se snadno ztotožní s jejími pocity a rozhodnutími. Setkáváme se také s dalšími zajímavými postavami, jako je její oddaný přítel Briam, tajemný Argos a charismatický čaroděj Svarog. Jejich interakce a osobní rozvoj dodávají příběhu další rozměr a zvyšují komplexnost tohoto světa.

Natali Fox si také zaslouží pochvalu za zvraty a napínavý děj, který mě neustále držel ve střehu. Příběh je plný nečekaných událostí a tajemství, které do sebe zapadají a posunují příběh do velkého finále. Protagonisté musí čelit mnoha výzvám, aby se vyrovnali s nebezpečím, které hrozí jím a jejich světu. Co se týče romantické linky ta tu hrajete druhé spíše až třetí housle, což mě osobně docela vyhovovalo. Líbilo se mi také, že se na celý příběh díváme z pohledu jiných postav Argos, Liane.

Celkově je druhý díl série Katja – „Zrodení z mágie“ úchvatným pokračováním s vynikajícím světem a silnými postavami. Natali Fox si dokázala zachovat svoji kreativitu a představivost, která mě stále baví. I když se tu setkáváme s několika klasickými fantasy stereotypy a příběh se někdy docela táhne, tak je kvalitní a zábavný. S napětím čekám na další pokračování, které nás jistě překvapí a dostane do nových úžasných dobrodružství.

Hodnocení 4⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.
Sdílej: