fantasy_sci.fi_svet

Recenze na druhý díl kultovní japonské mangy Akira

akira 2

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Akira 2

Autor: Katsuhiro Otomo

Počet stran: 304

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2022

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této mangy.

Druhý díl z této legendární japonské mangy přímočaře pokračuje ve vyprávění příběhu z prvního dílu. Všichni hlavní hrdinové z prvního dílu pokračují ve svém nebezpečném tažení za poznáním pravdy a zjištěním že jejich město a jeho historie ukrývá nečekané tajemství. Neo – Tokio nové hlavní město Japonska je dějištěm strhujícího boje o holé přežití nejen hlavních hrdinů, ale také celého mnoha milionového města. Kanedo bývalí vůdce gangu motorkářů spolu s krásnou Kei se snaží zastavit Tecua, jenž se po požití neznámé pilulky stane ještě mocnějším a hledá příčinu všech svých problémů. Tecuo je označen číslem 41 a stává se součástí neznámého vojenského programu. Plukovník se snaží ze všech sil zatajit vše co se děje a zajistit Tecua. Navíc musí zabránit znovu probuzení bytosti jménem Akira…


Recenzi na první díl mangy Akira najdete 👉ZDE👈.

Recenze

Příběh má strhující tempo, je velmi akční, výbušný a plný dechberoucích soubojů. Spojení psychické a psychotronické síly a nejmodernějších zbraní té doby vypadá na stránkách efektně. Děj obsahuje více postav a jejich linek, které směřují většinou ke stejnému cíli. Přes svoji akčnost se příběh rozvíjí a poodhaluje další střípky ze skládanky jménem Akira. Každá z postav je zajímavá, má propracovaný charakter a jejich motivace se stránku po stránce daří více prohlubovat, stávají se pro mě celkově reálnější. Příběh se místo uzavírání stále stupňuje a nabaluje na sebe další drobečky a tvoří komplikovaný a velmi propracovaný celek.

Největší silou pro mě je grafická stránka mangy. Přes svoje stáří na mě kresba a její propracovanost působí moderně. Je tu spousta detailů a emocí, které dodávají celému příběhu mnohem vyšší úroveň. Líbí se mi, že si Japonci pohlídali toto své dědictví a každé nové vydání musí být co nejvíce podobné tomu prvnímu. Mám rád moderní věci a inovaci, jsou ale díla, která jsou dokonalá ve své původní podobě a Akira je bezesporu jedno z nich.

„Kdo neriskuje, nic nezíská… Ale my asi dostane víc, než jsme chtěli.“

Závěrem tady není moc co psát. Jedná se o mistrovské dílo s dobrým příběhem a úžasným vizuálem. Navíc, když k tomu přičtu datum vzniku nezbývá mi nic jiného než dát plný počet hvězdiček a mangu všem doporučit. Netrpělivě očekávám pokračování příběhu, který mě učaroval.

Hodnocení 5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu

Máte rádi mangy? Koukněte zde na nějaké další recenze 👇

Jaká je vaše nejoblíbenější manga?

Tento příspěvek má 6 komentářů

  1. I wanted to thank you for this great read!! I definitely enjoying every little bit of it I have you bookmarked to check out new stuff you post…

  2. guru4togel

    You could certainly see your expertise in the work you write. The arena hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe. All the time follow your heart.

Napsat komentář